جزوه اموزش طراحی باتری محاسبه ظرفیت DC UPS دوره سایزینگ شارژر . باطری چیست

آموزش طراحی باتری و ups

آموزش طراحی باتری و ups

  • ۰
  • ۰

استابلایزر چیست ؟نوسانات ولتاژ ورودی دستگاه ها میتواند آسیب جدی به سیستم های الکترونیکی – کامپیوتری وارد کنند . دستگاه های حساس به نوسانات برق ورودی ممکن است در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها ، کارخانه ها و ادارات ، فروشگاه ها و حتی منازل مورد استفاده قرار گرفته باشد .

بنابراین برای جلوگیری از آسیب جدی دستگاه ها باید برق ورودی آن ها بدون تناوب و تثبیت شده باشد. در برخی موارد میتوان با قراردادن یک محافظ برق ، از سوختن و آسیب جدی دستگاه جلوگیری کرد .این کار بسیار ارزان تمام میشود شاید حدود ده تا پانزده هزار تومان هزینه داشته باشد ، اما مشکل را صد در صد برطرف نمیکند.
کار محافظ این است که در صورت بالا یا پایین شدن برق ورودی دستگاه ، برق خروجی را قطع کند و پس از اینکه برق تثبیت شد و نوسان رفع شد بایک تاخیر مثلا ۶۰ ثانیه ای برق خروجی را مجدد وصل نماید . مشکل محافظ این است که:
۱- در برخی موارد به درستی و سریع عمل نکرده و ممکن است در کمتر از یک ثانیه دستگاه آسیب ببیند .
۲-مشکل بعدی قطع کردن چند ثانیه ای برق خروجی است. بسیاری از دستگاه ها با قطع شدن برق ، ریست شده و باید از اول کار خود را شروع کند و مانند کامپیوتر حتی ممکن است اطلاعاتی از بین برود .
در مورد کامپیوتر هایی که به عنوان دی وی آر و یا ان وی آر استفاده میشود ، حساسیت بیشتری وجود دارد ، چرا که ذخیره سازی تصویر دوربین مداربسته برای مدتی قطع میشود و در بعضی موارد برای راه اندازی مجدد ذخیره ساز دوربین های مداربسته ، باید نام کاربر و رمز عبور داده شود . پس در زمان هایی که در محل DVR-NVR حضور نداریم ، ممکن است ساعت ها ذخیره سازی تصویر دوربین مداربسته با اختلال مواجه شود .
اما ترانس ها و یو پی اس ها و استابلایزر ها این مشکلات را ندارند .
با استفاده از یک استابلایزر یا تثبیت کننده ، هیچکدام از مشکلاتی را که با محافظ ممکن بود به وجود بیاید را نخواهید داشت .
این دستگاه یک خروجی ثابت ۲۲۰ ولت را به مصرف کننده میرساند و در صورت نوسان برق ورودی ، بدون هیچ وقفه یا چشمک و یا قطع کوتاه مدت ، دستگاه به کار خود ادامه میدهد .

بسته آموزشی و نرم افزار محاسبه باتری-کلیک کنید

فیلم آموزشی فارسی طراحی باتری وUPS